Avril Lavigne

5. prosince 2010 v 20:01 | Amixxx |  SINGERS

Celé jméno:   Avril Ramona Lavigne
Narození:      27.září 1984  ,  Belleville (Kanada)
Původ:          Kanada
Žánry:           Pop trochu rock
Povolání:      Zpěvačka, herečka, skladatelka, módní návrhářka
Nástroje:      Bicí, klavír, elektrická a akustická kytara
Začátek:       2002
Web:            www.avrillavigne.com
Životopis:    Narodila se v Belleville v Ontariu v Kanadě manželům Judith-Rosanne "Judy" (rozené Loshaw) a Jean-Claude Lavigne. Jméno Avril vybral její otec, který je francouzského původu, podle francouzského slova pro duben - avril. Avril má ještě staršího bratra, Matthewa, a mladší sestru, Michelle. Avril začala se zpěvem velmi brzy, už ve dvou letech zpívala s matkou kostelní písně. Když bylo Avril pět, přestěhovala se rodina se do města Napanee.
V roce 1998 vyhrála rádiovou soutěž, kde hlavní cenou byla možnost zazpívat si s Shaniou Twain. Při jejím koncertě v Corel Centre (nyní Scotiabank Place) v Ottawě pak zazpívala píseň What Made You Say That?.
Během svého vystupování s Lennox Community Theatre upoutala Avril pozornost místního folkového zpěváka Steva Medda (příbuzný vlivného kanadského novináře Bena Medda), který ji pak pozval, aby se s ním podílela na písni Touch the Sky na jeho albu Quinte Spirit (vyšlo 1999). Na jeho dalším albu, My Window to You, které vyšlo rok na to, pak Avril zazpívala písně Temple of Life a Two Rivers.
Když zpívala coververze country písní v knihkupectví v Kingstone v Ontariu, všiml si jejího potenciálu manažer Cliff Fabri který pak poslal videa Avriliných domácích vystoupení několika vlivným lidem z hudebního průmyslu. Mark Jowett, spoluzakladatel kanadské manažerské firmy Nettwerk, byl jednou z oněch vlivných osob a Avriliny karaoke nahrávky pořízené ve sklepě se mu zalíbily. Domluvil proto Avril spolupráci s manažerem Peterem Zizzo, se kterým pak pracovala v létě 2000 v New Yorku a napsala zde song Why?. Při dalším pobytu v New Yorku si jí už všimla společnost Arista Records a podepsala s ní smlouvu. Šestnáctiletá Avril tak dostala příležitost pracovat na svém první albu.

SONGY:    Alice
                  Girlfriend
                  a další...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama